Views (7.x-3.5) - en to ps translation catalogue (204 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Status
ps: حالت

en: E-mail
ps: بریښنالیک

en: Delete
ps: ړنګول

en: Content
ps: منځپانګه

en: Value
ps: بيه

en: Group
ps: ګروپ

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: Replies
ps: ځوابونه

en: List
ps: لړ

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: more
ps: نور

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: More
ps: نور

en: Tags
ps: بچوي

en: Block title
ps: غونډ سرلیک

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: File
ps: دوتنه

en: Tag
ps: بچوۍ

en: Edit
ps: سمون

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: Use count
ps: شمیر وکاروه

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Weight
ps: وزن

en: Link
ps: تړونی

en: Center
ps: منځ

en: Required
ps: غوښتى

en: Parent
ps: پلرين

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Book
ps: کتاب

en: settings
ps: امستنې

en: header
ps: سرۍ

en: Default
ps: تلواله

en: Add new
ps: نوی زیاتول

en: Views
ps: ليدنې

en: Access
ps: لاس رسی

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: Format
ps: بڼه

en: URL
ps: پته (URL)

en: Path
ps: يونلور

en: Vocabularies
ps: قاموسونه

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Text
ps: متن

en: Theme
ps: ویینه

en: ID
ps: پېژند

en: Unknown
ps: ناپیژنده

en: Attachment
ps: نښل

en: Picture
ps: انځور

en: Mail
ps: بریښنالیک

en: Before
ps: مخکې

en: After
ps: وروسته

en: User
ps: غړی

en: Continue
ps: دوام

en: Error
ps: تیروتنه

en: Vertical
ps: نېغ

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Year
ps: کال

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Block
ps: غونډ

en: Page
ps: پاڼه

en: Header
ps: سرۍ

en: Footer
ps: پښۍ

en: Selected
ps: غوره شوي

en: Aggregator item
ps: غونډونکي توک

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Comment
ps: تبصره

en: Hostname
ps: کوربه نوم

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Signature
ps: لاسليک

en: Filter
ps: چاڼ

en: Vocabulary
ps: قاموس

en: Vocabulary ID
ps: قاموس پېژند

en: Count
ps: شمیر

en: %time ago
ps: %time مخکې

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Caching
ps: پټيادوي

en: Month
ps: میاشت

en: System
ps: سيستم

en: OR
ps: او

en: Day
ps: ورځ

en: Table
ps: لښتيال

en: Other
ps: نور

en: Align
ps: پرليكول

en: Basic
ps: ساده

en: Role
ps: ونډه

en: Select all
ps: ټول ټاكل

en: Users
ps: غړي

en: Both
ps: دواړه

en: Maximum length
ps: ټولو زيات اوږدوالی

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Administer views
ps: ليدنې پازوالنه

en: Ascending
ps: ختند

en: Descending
ps: پرتند

en: Arguments
ps: استدلالونه

en: Filters
ps: چاڼونه

en: Optional
ps: اختياري

en: Order
ps: اوډون

en: Random
ps: ناټاكلى

en: Uncategorized
ps: پرته د ټولي

en: Position
ps: ځاى

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Updated date
ps: نيټه اوسمهالیزول

en: Hidden
ps: پټ

en: Approved
ps: منل شوي

en: Show
ps: ښوول

en: Full text
ps: ټول متن

en: Source
ps: سرچينه

en: Query
ps: پوښتنه

en: Block name
ps: غونډ نوم

en: Hour
ps: ګړی

en: Minute
ps: دقيقه

en: Second
ps: دوهم

en: Alignment
ps: پرليكتيا

en: author
ps: ليكوال

en: AND
ps: او

en: Left
ps: کيڼ

en: Right
ps: ښی

en: Seconds
ps: سانیې

en: or
ps: او

en: RSS Feed
ps: RSS کتنه

en: New comments
ps: نوې څرګندونې

en: Relationship
ps: اړيكې

en: Oldest first
ps: لومړی زاړه

en: Sticky
ps: سريښناک

en: Ok
ps: سمه ده

en: Timezone
ps: مهال سيمه

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Select
ps: غوره

en: PHP Code
ps: PHP كوډه

en: Translation
ps: ژباړه

en: Text area
ps: متن ځای

en: Permission
ps: اجازه

en: Grid
ps: ځاليز

en: Space
ps: تشه

en: empty
ps: تش

en: Aggregator
ps: غونډونکی

en: Use pager
ps: pager وکاروه

en: No name
ps: نوم نشته

en: Or
ps: او

en: Column
ps: ستن

en: and
ps: او

en: Target
ps: موخه

en: Embed
ps: نصبول

en: User roles
ps: د غړي دندې

en: Validator
ps: تاییدونکی

en: Title field
ps: سرليک ډګر

en: Permanent
ps: دايمي

en: Temporary
ps: لنډمهاله

en: Show All
ps: ټول ښوول

en: Numeric
ps: شمېريز

en: Custom URL
ps: خپلخوښې پته (URL)

en: Add comment link
ps: څرګندون تړونی زیاتول

en: - Any -
ps: -هر-

en: between
ps: ترمنځ

en: And
ps: او

en: Broken
ps: مات

en: @time ms
ps: @time دقيقې

en: Broken field @id
ps: مات ډګر @id

en: Updated year
ps: کال اوسمهالیزول

en: Updated month
ps: مياشت اوسمهالیزول

en: Updated day
ps: ورځ اوسمهالیزول

en: Updated week
ps: اونی اوسمهالیزول

en: contact
ps: اړيکه

en: Unknown language
ps: ناپیژنده ژبه

en: Usernames
ps: کارن نومونه

en: Broken field
ps: مات ډګر

en: Access options
ps: لاسرسی غوراوي

en: Caching options
ps: پټياد غوراوي

en: Style options
ps: ډول غوراوي

en: - All -
ps: - ټول -

en: Popular content
ps: نامتو منځپانګې

en: Administrative title
ps: سرليک پازوالنه

en: Style settings
ps: ډول امستنې

en: All items
ps: ټول توکي

en: Update preview
ps: مخليد اوسمهالیزول

en: Add new view
ps: نوی ليد زیاتول

[ctx: Sort order]
en: Default sort
ps: تلواله چاڼ

[ctx: Sort order]
en: Date
ps: نيټه

[ctx: Sort order]
en: Numerical
ps: شمېريز

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
ps: الفبايي

en: Native language
ps: مورنی ژبه

en: @count item | Paged, @count items
ps[0]: @count توک
ps[1]: Paged, @count توکي

en: titles
ps: سرلیکونه

en: Aggregation type
ps: غونډونې ډول

en: Aggregation settings
ps: غونډونې امستنې

en: Query Comment
ps: څرګندون پوښت

en: Author uid
ps: ليكوال uid

en: -Select-
ps: -غوره-

en: Apostrophe
ps: غړوندى
