Views (7.x-3.6) - en to is translation catalogue (156 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: delete
is: strika

en: Status
is: Støða

en: approve
is: góðkenn

en: E-mail
is: Teldupostur

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Virði

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: Replies
is: Svar

en: Last Post
is: Seinasti postur

en: Closed
is: Stongd

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Avlýs

en: Remove
is: Tak burtur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Mál

en: more
is: meira

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: footer
is: fótur

en: Comments
is: Viðmerkingar

en: More
is: Meira

en: Tags
is: Frámerki

en: Block title
is: Blokk yvirskrift

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Content types
is: Innihaldssløg

en: Version
is: Útgáva

en: view
is: vís

en: Edit
is: Broyt

en: Size
is: Stødd

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: - None -
is: - Einki -

en: Weight
is: Vekt

en: Hierarchy
is: Stigskipan

en: Required
is: Kravd

en: Parent
is: Omanfyri liggjandi

en: Category
is: Bólkur

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: edit
is: broyt

en: Import
is: Flyt inn

en: Book
is: Bók

en: Taxonomy term
is: Taksonomi orð

en: Field
is: Rein

en: header
is: høvd

en: Save
is: Goym

en: Default
is: Standard

en: Open
is: Lat upp

en: Core
is: Kjarna

en: Access
is: Atgongd

en: Add
is: Stovna

en: View
is: Vís

en: Path
is: Leið

en: Vocabularies
is: Orðasøvn

en: Menu
is: Valmynd

en: Text
is: Tekstur

en: Timestamp
is: Tíðarmerki

en: Unknown
is: Ókent

en: Attachment
is: Viðfesti

en: Picture
is: Mynd

en: Mail
is: Teldupostur

en: User
is: Brúkari

en: Continue
is: Halt áfram

en: Error
is: Feilur

en: Options
is: Setingar

en: Node
is: Knútur

en: All
is: Øll

en: Active
is: Virkin

en: Year
is: Ár

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Header
is: Síðuhøvd

en: Footer
is: Síðufótur

en: Selected
is: Valdur

en: Custom
is: Sergjørt

en: Roles
is: Leiklutir

en: Comment
is: Viðmerking

en: Hostname
is: Vertsnavn

en: Published
is: Útgivið

en: Signature
is: Undirskrift

en: Filter
is: Filtur

en: Location
is: Pláss

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Log message
is: Boð í gerðalista

en: Term name
is: Navn á orði

en: Last access
is: Seinasta atgongd

en: Last login
is: Seinasta innritan

en: Count
is: Nøgd

en: Watchdog
is: Vaktarhundur

en: Last update
is: Seinasta dagføring

en: %time ago
is: %time síðani

en: Month
is: Mánaður

en: System
is: Kervi

en: node
is: noda

en: Recent posts
is: Nýggjastu postar

en: Day
is: Dagur

en: Table
is: Talva

en: Other
is: Annað

en: Role
is: Leiklutur

en: Users
is: Brúkarar

en: Referrer
is: Tilvísari

en: Maximum length
is: Mest loyvda longd

en: Anonymous
is: Ónevndur

en: Filters
is: Filtur

en: Optional
is: Møgulig

en: Recent comments
is: Nýggjar viðmerkingar

en: Profile
is: Vangamynd

en: Operation
is: Gerð

en: reply
is: svara

en: Tracker
is: Spormótul

en: Hidden
is: Krógvað

en: Show
is: Vís

en: Full text
is: Fullur tekstur

en: Blocked
is: Sperrað

en: Parent term
is: Omanfyri liggjandi orð

en: revert
is: før aftur

en: Not published
is: Ikki útgivið

en: Enter the terms you wish to search for.
is: Skriva orðini sum tú ynskir at leita eftir.

en: Decimal
is: Desimal

en: Permission
is: Rættindi

en: Language neutral
is: Mál neutralt

en: Rearrange
is: Být um uppá raðfylgju

en: Aggregator
is: savnari

en: Context
is: Samanhangur

en: Machine name
is: Maskinnavn

en: Default order
is: Standard raðfylgja

en: sort by @s
is: raða eftir @s

en: and
is: og

en: field
is: rein

en: User account
is: Brúkarakonta

en: Title only
is: Einans yvirskrift

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: Localization
is: Heimasíðumál

en: No fields available.
is: Ongar reinar tøkar.

en: The title of the comment.
is: Yvirskrift á viðmerkingini.

en: Comment count
is: Tal av viðmerkingum

en: Poll
is: Atkvøðugreiðsla

en: Browser session ID of user that visited page.
is: Kaga setu ID hjá brúkara sum vitjaði síðu.

en: Title of page visited.
is: Yvirskrift á vitjaðu síðu.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
is: Innanhýsis leið til vitjaðu síðu (relativ til Drupal rótina.)

en: Referrer URI.
is: URL hjá tilvísara.

en: Hostname of user that visited the page.
is: Vertsnavn hjá brúkara sum vitjaði síðuna.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
is: Tíð í millisekund sum tað tók at fáa síðuna fram.

en: Timestamp of when the page was visited.
is: Tíðarmerki nær síðan varð vitjað.

en: contact
is: kontakt

en: Popular content
is: Mest vitjað

en: Content translation
is: Týðing av innihaldi

en: %name must be a positive integer.
is: %name má vera eitt positivt heiltal.
