Views Accordion (7.x-1.6) - en to es translation catalogue (14 entries)

en: None
es: Ninguno

en: Views
es: Vistas

en: Event
es: Evento

en: Linear
es: Lineal

en: Navigation
es: Navegación

en: Random
es: Aleatorio

en: Slide
es: Deslizar

en: Row
es: Fila

en: Display a JQuery accordion with the results. The first field will be used as the header and trigger.
es: Mostrar un acordeón de jQuery con los resultados. El primer campo será usado como cabecera para abrir la sección.

en: <strong>IMPORTANT:</strong> The <em>first field</em> in order of appearance <em>will</em> be the one used as the "header" or "trigger" of the accordion action.
es: <strong>IMPORTANTE:</strong> El <em>primer campo</em> en orden de aparición <em>será</em> usado como cabecera para abrir la sección del acordeón.

en: If checked, the Group's header will be used to open/close the accordion.
es: Si se selecciona, la cabecera del grupo se usará para abrir y cerrar el acordeón.

en: Theming information
es: Información de tema visual

en: Use the group header as the Accordion header
es: Usar la cabecera del grupo como cabecera del acordeón

en: Row to display opened on start
es: Fila a mostrar abierta al principio.
