Views Advanced Labels (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Text
da: Tekst

en: Fields
da: Felter

en: Table
da: Tabel

en: Arguments
da: Parametre

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
da: <p>Du skal tilføje yderligere felter til denne visning før dette felt kan bruges. Disse felter kan markeres som <em>Ekskludér fra visning</em> hvis du ønsker det. Bemærk at på grund af renderingsrækkefølgen kan du ikke bruge felter som kommer efter dette felt. Hvis du har behov for et felt som ikke vises her, skal du ændre rækkefølgen af dine felter.</p>

en: - Any -
da: - Enhver -

en: @argument title
da: @argument titel

en: Use replacement tokens from the first row
da: Brug erstatnings-tokens fra den første række

en: <p>The following tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
    If you would like to have the characters '[' and ']' please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
da: <p>De følgende tokens er tilgængelige for dette felt. Bemærk at pga. renderingsrækkefølgen kan du ikke benytte felter som kommer efter dette felt. Hvis du skal bruge et felt som ikke står her, må du ændre på rækkefølgen af dine felter.
    Hvis du vil bruge tegnene '[' og ']' skal du bruge HTML entiteterne '%5B' og '%5D', ellers bliver de erstattet med blanktegn.</p>
