Views Advanced Labels (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Views
ru: Представление

en: Text
ru: Текст

en: Fields
ru: Поля

en: Table
ru: Таблица

en: Arguments
ru: Аргументы

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
ru: <p>Вы должны добавить любое дополнительное поле к выводу перед использованием этого поля. Эти поля могут быть отмечены как <em>Исключить из вывода</em>. Обратите внимание, что из-за правил отображения, вы не можете использовать поля, которые идут после этого поля; если вам нужно поле, не показанное в этом списке, перераспределите ваши поля.</p>

en: - Any -
ru: - Любой -

en: @argument title
ru: @argument заголовок

en: @argument input
ru: @argument ввод

en: Use replacement tokens from the first row
ru: Использовать шаблон подстановки из первой строки

en: <p>The following tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
    If you would like to have the characters '[' and ']' please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
ru: <p>Для данного поля доступны следующие маркеры. Обратите внимание, что из-за порядка обработки, невозможно использовать поля, находящиеся ниже данного поля; если нужное поле отсутствует в списке, переставьте поля.
    Если необходимо вставить символы '[' и ']', используйте их html коды '%5B' или  '%5D', иначе вместо них будут пробелы.</p>
