Views Arguments (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Views
ro: Vizualizări

en: Off
ro: Oprit

en: Custom
ro: Personalizat

en: Roles
ro: Roluri

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Permission
ro: Permisiune

en: Access type
ro: Tip acces

en: Restrict user based on role
ro: Restricționați utilizatorul în funcție de rol

en: Restrict to the selected roles
ro: Restricționat la rolurile selectate

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
ro: Dacă nici un rol nu este selectat, vor fi permiși utilizatori din oricare rol.

en: Callback function
ro: Funcție reapelabilă

en: Include destination
ro: Include destinația

en: Custom output for TRUE
ro: Ieșire personalizată pentru TRUE

en: Custom output for FALSE
ro: Ieșire personalizată pentru FALSE

en: Fields to be included as links.
ro: Câmpurile care să fie incluse ca și legături.

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
ro: Includeți un parametru "destinație" în legătură pentru a redirecta utilizatorul la vizualizarea originală la finalizarea acțiunii legăturii.
