Views Arguments (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Views
it: Viste

en: Access
it: Accesso

en: Off
it: Spento

en: Custom
it: Personalizzato

en: Roles
it: Ruoli

en: Fields
it: Campi

en: Arguments
it: Parametri

en: Permissions
it: Permessi

en: Permission
it: Permesso

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Access type
it: Tipo di accesso

en: Restrict user based on role
it: Limita gli utenti in base al ruolo

en: Restrict to the selected roles
it: Limitare ai ruoli selezionati

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
it: Se non è selezionato alcun ruolo saranno permessi utenti da qualsiasi ruolo.

en: Callback function
it: Funzione di callback

en: Include destination
it: Include la destinazione

en: Custom output for TRUE
it: Output personalizzato per VERO

en: Custom output for FALSE
it: Output personalizzato per FALSO
