Views Arguments (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: On
hi: चालू

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: Views
hi: द्रश्य

en: Off
hi: बंद

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Roles
hi: भूमिका

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: OR
hi: या

en: AND
hi: तथा

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Permission
hi: अनुमति

en: Callback function
hi: कॉलबैक फ़ंक्शन

en: Custom output for TRUE
hi: TRUE के लिए कस्टम आउटपुट

en: Custom output for FALSE
hi: FALSE के लिए कस्टम आउटपुट
