Views Arguments (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: True
ja: TRUE

en: False
ja: FALSE

en: Views
ja: ビュー

en: Off
ja: オフ

en: Custom
ja: カスタム

en: Fields
ja: フィールド

en: Permission
ja: 権限

en: Restrict user based on role
ja: 役割でユーザーを制限

en: Restrict to the selected roles
ja: 選択した役割にユーザーを制限

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
ja: 役割が選択されていなければ、すべての役割のユーザーが許可されます。

en: Callback function
ja: コールバック関数

en: Include destination
ja: 行き先を含む

en: Custom output for TRUE
ja: TRUEの場合のカスタム出力

en: Custom output for FALSE
ja: FALSEの場合のカスタム出力

en: Fields to be included as links.
ja: リンクとして含めるフィールド。

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
ja: リンクに ”destination” パラメーターを付与することで、リンクアクションが完了した後で、ユーザーを元のビューへ戻すことができます。
