Views Arguments (7.x-1.1) - en to sv translation catalogue (26 entries)

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: On
sv: På

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: True
sv: Sant

en: False
sv: Falskt

en: Views
sv: Vyer

en: Off
sv: Av

en: Custom
sv: Anpassad

en: Roles
sv: Roller

en: Fields
sv: Fält

en: OR
sv: ELLER

en: AND
sv: OCH

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Permission
sv: Behörighet

en: Access type
sv: Behörighetsttyp

en: Restrict user based on role
sv: Begränsa användare baserat på roll

en: Restrict to the selected roles
sv: Begränsa till valda roller

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
sv: Om ingen roll är vald kommer användare från vilken roll som helst att tillåtas.

en: Callback function
sv: Funktion för återanrop

en: Include destination
sv: Inkludera mål

en: Custom output for TRUE
sv: Anpassad utmatning för SANT

en: Custom output for FALSE
sv: Anpassad utmatning för FALSKT

en: Fields to be included as links.
sv: Fält som skall inkluderas som länkar.

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
sv: Inkludera en "mål"-parameter i länken för att vidarebefordra användaren till den ursprungliga vyn efter att länkåtgärden genomförts.
