Views Arguments (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Views
tr: Görünümler

en: Off
tr: Kapalı

en: Custom
tr: Özel

en: Roles
tr: Roller

en: Fields
tr: Alanlar

en: OR
tr: VEYA

en: AND
tr: VE

en: Permissions
tr: İzinler

en: Permission
tr: İzinler

en: Access type
tr: Erişim şekli

en: Restrict user based on role
tr: Kullanıcı rolüne göre sınırla

en: Restrict to the selected roles
tr: Seçilen rollerle sınırla

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
tr: Rol seçilmezse, tüm rollerdeki kullanıcılara izin verilir.

en: Callback function
tr: Geri çağırma işlevi

en: Include destination
tr: Hedefi ekle

en: Custom output for TRUE
tr: TRUE için özel çıktı

en: Custom output for FALSE
tr: FALSE için özel çıktı

en: Fields to be included as links.
tr: Bağlantı olarak içerilecek alanlar.

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
tr: Bağlantı eylemini tamamladıktan sonra kullanıcıyı özgün görünüme geri döndürmek için bağlantıya bir "destination" parametresi ekler.
