Views Boxes (7.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: View
pt: Ver

en: Advanced Settings
pt: Configurações avançadas

en: Limit
pt: Limite

en: Sort
pt: Ordenar

en: More link text
pt: Texto do "Leia mais"

en: Additional CSS classes
pt: Classes CSS adicionais

en: Limit the number of records returned.
pt: Limitar o número de registros a serem retornados.

en: Limit which items can but used for sort.
pt: Limitar quais itens podem ser usados para ordenação
