Views Boxes (7.x-1.0-beta5) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: View
de: Ansicht

en: Advanced Settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: Limit
de: Begrenzung

en: Sort
de: Sortieren

en: More link text
de: Text des „Weiterlesen“-Links

en: Additional CSS classes
de: Zusätzliche CSS-Klassen

en: Boxes
de: Boxen

en: Optional CSS classes that will be added to the top-level div container for this box. Separate them with spaces.
de: Optionale CSS-Klassen, die  übergeordneten Div-Containern für diese Box hinzugefügt werden. Trennen Sie diese durch Leerzeichen.
