Views Bulk Operations (VBO) (7.x-3.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Next
hi: अगला

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: more
hi: और भी

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Views
hi: द्रश्य

en: URL
hi: यूआरएल

en: Promoted
hi: प्रचारित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Roles
hi: भूमिका

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Last access
hi: अंतिम पहुंच

en: Desc
hi: अवरोही

en: Code
hi: कोड

en: Role
hi: भूमिका

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Member for
hi: के लिये सदस्य

en: People
hi: कर्मचारी

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
