Views Bulk Operations (VBO) (7.x-3.3) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Next
it: Successivo

en: user
it: utente

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Administration
it: Amministrazione

en: Action
it: Azione

en: Views
it: Viste

en: Filename
it: Nome file

en: Fields
it: Campi

en: Arguments
it: Parametri

en: 1 item | @count items
it[0]: 1 oggetto
it[1]: @count oggetti

en: Available tokens
it: Token disponibili

en: Storage
it: Archiviazione

en: Execute
it: Esegui

en: Force single
it: Forza singolo

en: Delete item
it: Elimina elemento

en: Properties
it: Proprietà

en: Temporary
it: Temporaneo

en: Add roles
it: Aggiungi ruoli

en: Choose one or more roles you would like to assign to the selected users.
it: Seleziona uno o più ruoli da assegnare agli utenti selezionati.

en: Remove roles
it: Rimuovi ruoli

en: Choose one or more roles you would like to remove from the selected users.
it: Seleziona uno o più ruoli da rimuovere dagli utenti selezionati.

en: - Choose an operation -
it: - Scegli una azione -

en: - All -
it: - Tutto -

en: Deleted user: %name %email.
it: Utente eliminato: %name %email.

en: Notify user when account is canceled.
it: Avverti l'utente quando il suo profilo viene cancellato.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
it: Se attivato, l'utente riceverà un messaggio e-mail di notifica dopo la cancellazione del profilo.

en: When cancelling these accounts
it: Quando si eliminano questi profili utente

en: Blocked user: %name %email.
it: Utente bloccato: %name %email.

en: Rules component
it: Componente di Rules
