Views Bulk Operations (VBO) (7.x-3.5) - en to fi translation catalogue (114 entries)

en: Next
fi: Seuraava

en: user
fi: käyttäjä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: content
fi: sisältö

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Action
fi: Toiminto

en: Name
fi: Nimi

en: Views
fi: Näkymät

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Fields
fi: Kentät

en: Owner
fi: Omistaja

en: OR
fi: TAI

en: Arguments
fi: Argumentit

en: 1 item | @count items
fi[0]: 1 aihe
fi[1]: @count aihetta

en: Available tokens
fi: Käytössä olevat merkinnät

en: Deleted term %name.
fi: Termi %name poistettu.

en: @type: deleted %title.
fi: @type: poistettiin %title.

en: Storage
fi: Tallennus

en: Execute
fi: Suorita

en: taxonomy
fi: luokittelu

en: Force single
fi: Pakota yksittäinen

en: Delete item
fi: Poista rivi

en: 1 row | @count rows
fi[0]: 1 rivi
fi[1]: @count riviä

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Temporary
fi: Tilapäinen

en: Execute arbitrary PHP script
fi: Suorita PHP koodia

en: PHP script
fi: PHP koodi

en: Modify user roles
fi: Muokkaa käyttäjärooleja

en: Add roles
fi: Lisää rooleja

en: Choose one or more roles you would like to assign to the selected users.
fi: Valitse yksi tai useampi rooli jonka haluat antaa valituille käyttäjille.

en: Remove roles
fi: Poista rooleja

en: Choose one or more roles you would like to remove from the selected users.
fi: Valitse yksi tai useampi rooli jonka haluat poistaa valituilta käyttäjiltä.

en: You have not chosen any role to add or remove. Please select something to do.
fi: Et ole valinnut lisättävää tai poistettavaa roolia. Valitse vähintään yksi rooli.

en: Display operations as
fi: Operaation esitystapa:

en: Dropdown selectbox with Submit button
fi: Alasvetovalikko ja Lähetä-nappi

en: Each action as a separate button
fi: Jokainen toiminto erillisenä nappina

en: Skip confirmation step
fi: Ohita vahvistusvaihe

en: Bulk operations
fi: Bulkkitoiminnot

en: - Choose an operation -
fi: - Valitse toimenpide -

en: No operation selected. Please select an operation to perform.
fi: Toimintoa ei ole valittu. Ole hyvä ja valitse jokin toiminto suoritettavaksi.

en: An error occurred while processing @operation with arguments: @arguments
fi: Tapahtui virhe suoritettaessa toimintoa %operation argumentein: @arguments

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Deleted user: %name %email.
fi: Poistettu käyttäjä: %name %email.

en: Processed @current out of @total
fi: Käsitelty @current / @total

en: Notify user when account is canceled.
fi: Ilmoita käyttäjälle kun tili suljetaan.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
fi: Mikäli käytössä, käyttäjä vastaanottaa sähköpostiviestin kun tili on peruutettu.

en: When cancelling these accounts
fi: Peruutettaessa näitä käyttäjätilejä

en: Blocked user: %name %email.
fi: Estetty käyttäjä: %name %email.

en: entity
fi: entiteetti

en: Selected <strong>!row_count</strong> in this page.
fi: Valittu <strong>!row_count</strong> tällä sivulla.

en: Selected <strong>!row_count</strong> in this view.
fi: Valittu <strong>!row_count</strong> tässä näkymässä.

en: Select all !row_count in this view.
fi: Valitse kaikki !row_count tässä näkymässä.

en: Select only !row_count in this page.
fi: Valitse ainoastaan !row_count tällä sivulla.

en: Select all items on this page
fi: Valitse kaikki tulokset tällä sivulla

en: Select all items on all pages
fi: Valitse kaikki tulokset kaikilla sivuilla

en: Provides a way of selecting multiple rows and applying operations to them.
fi: Tarjoaa tavan valita useamman kuin yhden rivin ja suorittaa niille toimintoja.

en: Type the PHP snippet that will run upon execution of this action. You can use variables <code>$entity</code> and <code>$context</code> in your snippet.
                             Note that it is up to the script to save the $entity once it's done modifying it.
fi: Syötä operaation yhteydessä suoritettava PHP koodi. Voit käyttää koodissasi muuttujia <code>$entity</code> ja <code>$context</code>.
    Huomaa että koodin tulee tallentaa $entity sen jälkeen kun sitä on muokattu.

en: Provide a checkbox to select the row for bulk operations.
fi: Tarjoa valintaruutu rivin valitsemiseksi bulkkitoimintoa varten.

en: Please select at least one item.
fi: Valitse vähintään yksi vaihtoehto.

en: Pass ids as arguments to a page
fi: Lähetä id:t argumentteina sivulle

en: Check this box to restrict selection to a single value.
fi: Valitse tämä jos haluat rajoittaa valinnat vain yhteen arvoon.

en: Override label
fi: Ohita etiketti

en: Show available tokens
fi: Näytä käytettävissä olevat korvauskuviot

en: Line !line
fi: Rivi !line

en: Check number of results returned by a VBO View
fi: Tarkista VBO näkymän palauttamien tulosten määrä

en: View and display
fi: Näkymä ja näyttöruutu

en: Select the VBO view and display you want to check
fi: Valitse VBO näkymä ja näyttöruutu jonka haluat tarkistaa

en: Any arguments to pass to the view, one per line.
              You may use token replacement patterns.
fi: Näkymälle lähetettävät argumentit, yksi per rivi.
    Voit käyttää korvauskuvioita.

en: Minimum number of results
fi: Tulosten vähimmäismäärä

en: This condition returns TRUE if the view has at
              least the given number of results.
fi: Tämä ehto palauttaa TRUE jos näkymä palauttaa vähintään valitun määrän tuloksia.

en: Select the view and display you want to use to
              create a list.
fi: Valitse näyttö ja näyttöruutu jota haluat käyttää listan luomiseen.

en: A list of entities
fi: Lista entiteeteistä

en: Execute %label
fi: Suorita %label

en: Set parameters for %operation
fi: Aseta parametrit operaatiolle %operation

en: Enqueued the selected operation (%operation).
fi: Jonoutettu valittu toiminto (%operation).

en: Skipped %operation on @type %title due to insufficient permissions.
fi: Toiminto %operation tyypin @type otsikolle %title ohitettu käyttöoikeuksien puuttumisesta johtuen.

en: Rules component
fi: Rulesin komponentti

en: Number of entities to load at once
fi: Kerralla ladattavien entiteettien määrä

en: Improve execution performance at the cost of memory usage. Set to '1' if you're having problems.
fi: Paranna suorituskykyä muistinkäytön kustannuksella. Aseta '§' jos sinulla on ongelmia.

en: Enqueue the operation instead of executing it directly
fi: Jonouta toiminto sen sijaan että se ajettaisiin välittömästi

en: Provide label
fi: Tarjoa etiketti

en: Are you sure you want to perform %operation on the selected items?
fi: Oletko varma että haluat suorittaa toiminnon %operation valituille elementeille?

en: Performing %operation on the selected items...
fi: Suoritetaan toimintoa %operation valituille tuloksille...

en: Performed %operation on @items.
fi: Suoritettu toiminto %operation tuloksille @items.

en: Operation settings
fi: Operaatioasetukset

en: Create an archive of selected files
fi: Luo arkisto valituista tiedostoista

en: An archive has been created and can be downloaded from: !url
fi: Arkisto on luotu ja on ladattavissa osoitteesta: !url

en: The name of the archive file.
fi: Arkistotiedoston nimi.

en: Select where the archive should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access.
fi: Valitse osoite johon arkisto tallennetaan. Yksityistä tiedostopolkua on raskaampi käyttää mutta se tarjoaa paremman tietoturvan kuin julkiset tiedostot.

en: Temporary files older than 6 hours are removed when cron runs.
fi: YHli 6 tuntia vanhat tilapäistiedostot poistetaan cron-ajon yhteydessä.

en: Enter a URL that the user will be sent to. A comma-separated list of selected ids will be appended.
fi: Syötä osoite johon käyttäjä uudelleenohjataan. Pilkuin eroteltu lista id:istä otetaan käyttöön.

en: Enable "Select all items on all pages"
fi: Ota käyttöön "valitse kaikki tulokset kaikilla sivuilla"

en: Check this box to enable the ability to select all items on all pages.
fi: Valitse tämä valintaruutu mahdollistaaksesi kaikkien tulosten valitsemisen kaikilla sivuilla kerralla.

en: Load a list of entity objects from a VBO View.
fi: Lataa lista entiteettejä VBO näkymästä.

en: Load a list of entity ids from a VBO View.
fi: Lataa lista entiteettitunnisteita (entity id) VBO:n kautta.

en: A list of entity ids
fi: entiteettitunniste (entity id) lista

en: Modify entity values
fi: Muokkaa entiteettien arvoja

en: Tried to set !field_count values for field !field_name that supports a maximum of !cardinality.
fi: Yritettiin asettaa !field_count arvoja kentälle !field_name joka tukee enintään !cardinality arvoa.

en: Add new value(s) to %label, instead of overwriting the existing values.
fi: Lisättiin uusia arvoja otsikolle %label sen sijaan ettö korvattaisiin olemassaolevat arvot.

en: Fields for @bundle_key @label
fi: Kentät paketille @bundle_key @label

en: You must select at least one value to modify.
fi: Sinun on valittava vähintään yksi muutettava arvo.

en: %label contains an invalid value.
fi: %label sisältää epäkelvon arvon.

en: Check this to show a list of all available tokens in the bottom of the form. Requires the token module.
fi: Valitse näyttääksesi käytettävissä olevat korvauskuviot lomakkeen alareunassa. Vaatii Token-moduulin.

en: Display values
fi: Näytettävät arvot

en: Select which values the action form should present to the user.
fi: Valitse, mitkä arvot toimintolomakkeen tulisi näyttää käyttäjälle.

en: Bulk operations settings
fi: Massaoperaatioiden asetukset

en: Selected bulk operations
fi: Valitut massaoperaatiot

en: item | @count items
fi[0]: elementti
fi[1]: @count elementtiä

en: Prepared @current out of @total
fi: Valmiina @current / @total

en: Perform %operation on @type !entity_ids.
fi: Suorita toiminto %operation kaikille @type entiteeteille !entity_ids.

en: Actions permissions (VBO)
fi: Toiminto-oikeudet (VBO)

en: Provides permission-based access control for actions. Used by Views Bulk Operations.
fi: Tarjoaa käyttöoikeusperusteiset pääsysäännöt toiminnoille. Käytetään VBO:ssa.
