Views Bulk Operations (VBO) (7.x-3.6) - en to cs translation catalogue (28 entries)

en: user
cs: uživatel

en: content
cs: obsah

en: Administration
cs: Administrace

en: Action
cs: Akce

en: Filename
cs: Název souboru

en: Fields
cs: Pole

en: Owner
cs: Vlastník

en: Arguments
cs: Argumenty

en: Available tokens
cs: Dostupné tokeny

en: Deleted term %name.
cs: Smazán termín %name.

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: Storage
cs: Ukládání

en: taxonomy
cs: taxonomie

en: Delete item
cs: Smazat položku

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Temporary
cs: Dočasný

en: Execute arbitrary PHP script
cs: Vykonat libovolný PHP skript

en: PHP script
cs: PHP skript

en: Modify user roles
cs: Změnit uživatelské role

en: Bulk operations
cs: Hromadné úpravy

en: - Choose an operation -
cs: - Vybrat operaci -

en: - All -
cs: - Vše -

en: Deleted user: %name %email.
cs: Odstraněn uživatel: %name %email.

en: Notify user when account is canceled.
cs: Informovat uživatele o zrušení účtu.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
cs: Pokud bude povoleno, uživatel dostane e-mail s informací o zrušení účtu.

en: When cancelling these accounts
cs: Při rušení těchto účtů

en: Blocked user: %name %email.
cs: Blokovaný uživatel: %name %email.

en: Modify entity values
cs: Změnit hodnoty entity
