Views Bulk Operations (VBO) (7.x-3.6) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: content
hi: अंतर्वस्तु

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Views
hi: द्रश्य

en: URL
hi: यूआरएल

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Deleted term %name.
hi: मिटाया गया पद  %name।

en: @type: deleted %title.
hi: @type: %title मिटाया गया

en: taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Temporary
hi: अस्थाई

en: - All -
hi: -सभी-

en: Deleted user: %name %email.
hi: %name %email मिटाया गया है।
