Views Bulk Operations (VBO) (7.x-3.6) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: user
id: anggota

en: content
id: konten

en: Administration
id: Administrasi

en: Action
id: Tindakan

en: Views
id: View

en: Filename
id: Nama berkas

en: Fields
id: Bidang isian

en: Owner
id: Pemilik

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: Available tokens
id: Token yang tersedia

en: Deleted term %name.
id: Istilah %term sudah dihapus.

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: taxonomy
id: taksonomi

en: Properties
id: Properti

en: Temporary
id: Sementara

en: - All -
id: - Semua -

en: Deleted user: %name %email.
id: Anggota dihapus: %name %email.

en: Notify user when account is canceled.
id: Beritahukan pengguna ketika akun dibatalkan.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
id: Jika dihidupkan, pengguna akan menerima e-mail pemberitahuan setelah akun sudah dibatalkan.

en: When cancelling these accounts
id: Ketika membatalkan akun-akun ini

en: Blocked user: %name %email.
id: Pengguna terblokir: %name %email
