Views Bulk Operations (VBO) (7.x-3.6) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: content
tr: içerik

en: Administration
tr: Yönetim

en: Action
tr: Eylem

en: Views
tr: Görünümler

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Fields
tr: Alanlar

en: Owner
tr: Sahibi

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Deleted term %name.
tr: %name terimi silindi.

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: taxonomy
tr: sınıflandırma

en: Properties
tr: Özellikler

en: Temporary
tr: Geçici

en: Modify user roles
tr: Kullanıcı rollerini değiştir

en: Add roles
tr: Rol ekle

en: Bulk operations
tr: Toplu işlemler

en: - Choose an operation -
tr: - Bir işlem seçiniz -

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Deleted user: %name %email.
tr: Kullanıcı silindi: %name %email.

en: Notify user when account is canceled.
tr: Hesap iptal edildiğinde kullanıcıyı bilgilendir.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
tr: Etkinleştirildiği takdirde, kullanıcı hesap iptal edildikten sonra bir e-posta bildirimi alacaktır.

en: When cancelling these accounts
tr: Bu hesapları iptal ederken

en: Blocked user: %name %email.
tr: Kullanıcı engellendi: %name %email.

en: Minimum number of results
tr: En az sonuç sayısı
