Views Bulk Operations (VBO) (7.x-3.7) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: user
fa: کاربر

en: Operations
fa: عملیات

en: content
fa: محتوا

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Administration
fa: مدیریت

en: Action
fa: عملکرد

en: Name
fa: نام

en: Views
fa: نماها

en: URL
fa: نشانی

en: Filename
fa: نام فایل

en: Fields
fa: فیلدها

en: Owner
fa: مالک

en: OR
fa: یا

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: 1 item | @count items
fa[0]: 1 آیتم
fa[1]: @count آیتم

en: Available tokens
fa: توکن‌های موجود

en: Deleted term %name.
fa: واژه %name حذف شد.

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: Execute
fa: انجام عملیات

en: taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Delete item
fa: حذف آیتم

en: Temporary
fa: موقت

en: Execute arbitrary PHP script
fa: اجرای اسکریپت‌های دلخواه PHP

en: Modify user roles
fa: ویرایش نقش‌های کاربر

en: Bulk operations
fa: عملیات دسته جمعی

en: - Choose an operation -
fa: - یک عملیات را انتخاب کنید -

en: No operation selected. Please select an operation to perform.
fa: هیچ عملیاتی انتخاب نشده است. لطفا عملیاتی را جهت اجرا انتخاب کنید.

en: - All -
fa: - همه -

en: Deleted user: %name %email.
fa: کاربر حذف شده: %name %email.

en: Notify user when account is canceled.
fa: کاربر را هنگام لغو حسابش آگاه کن.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
fa: هنگامی که فعال گردد, کاربر یک نامه الکترونیک اطلاع رسانی بعد از لغو حساب دریافت خواهند نمود.

en: When cancelling these accounts
fa: هنگام لغو این حساب‌ها

en: Blocked user: %name %email.
fa: کاربر مسدوده شده: %name %email.

en: Pass ids as arguments to a page
fa: ارسال شناسه‌ها به عنوان آرگومان به یک صفحه

en: Rules component
fa: جزء قوانین

en: Create an archive of selected files
fa: ایجاد یک آرشیو از فایل‌های انتخاب شده

en: Modify entity values
fa: تغییر مقادیر بخش

en: Cancel user account
fa: لغو حساب کاربری
