Views Calc (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Views
fa: نماها

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Separator
fa: جداکننده

en: Fields
fa: فیلدها

en: Average
fa: میانگین

en: Count
fa: شمارش

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Sortable
fa: قابل مرتب‌سازی

en: New
fa: جدید

en: Import data
fa: وارد کردن اطلاعات

en: Decimal
fa: اعشار

en: Minimum
fa: حداقل

en: Space
fa: فاصله

en: Column
fa: ستون

en: Default sort
fa: مرتب‌سازی پیش‌فرض

en: sort by @s
fa: مرتب‌سازی براساس @s

en: Default sort order
fa: ترتیب مرتب سازی پیش‌فرض

en: Comma
fa: کاما

en: Link this field to its node
fa: پیوند نمودن این فیلد به گره آن

en: Sum
fa: مجموع
