Views Calc (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Import
hi: आयात करें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Views
hi: द्रश्य

en: Format
hi: प्रारूप

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Average
hi: औसत

en: Count
hi: गुणांक

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Sortable
hi: क्रमित करने योग्य

en: New
hi: नया

en: Decimal
hi: दशमलव

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: Space
hi: जगह

en: sort by @s
hi: @s के आधार पर छाँटें

en: Comma
hi: अल्पविराम

en: Apostrophe
hi: एपॉस्ट्रॉफ़ी
