Views Calc (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Settings
nl: Instellingen

en: Import
nl: Importeren

en: Field
nl: Veld

en: Save
nl: Opslaan

en: Views
nl: Overzichten

en: Format
nl: Opmaak

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Fields
nl: Velden

en: Average
nl: Gemiddeld

en: Count
nl: Aantal

en: Sortable
nl: Sorteerbaar

en: New
nl: Nieuwe

en: Export data
nl: Gegevens exporteren

en: Import data
nl: Importeer data

en: Decimal
nl: Decimaal

en: Space
nl: Spatie

en: Column
nl: Kolom

en: Default sort
nl: Standaardsortering

en: sort by @s
nl: op @s sorteren

en: A file has been pre-loaded for import.
nl: Een bestand is voorgeladen voor het importeren.

en: Show details
nl: Toon details

en: Comma
nl: Komma

en: Link this field to its node
nl: Dit veld naar de node linken

en: Sum
nl: Som

en: Creates a table with column calculations.
nl: Creëert een tabel met kolomcalculatie.

en: Export fields
nl: Velden exporteren

en: Base table
nl: Basistabel

en: Apostrophe
nl: Apostrof

en: Base table: !name
nl: Basistabel: !name

en: Import fields
nl: Velden importeren
