Views Calc (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: None
ro: Nimic

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Settings
ro: Setări

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Views
ro: Vizualizări

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Average
ro: Medie

en: Count
ro: Contor

en: Maximum
ro: Maxim

en: Sortable
ro: Sortabil

en: Calculation
ro: Calcul

en: New
ro: Nou

en: Decimal
ro: Zecimal

en: Minimum
ro: Minim

en: Space
ro: spațiu

en: Column
ro: Coloană

en: Default sort
ro: Sortare implicită

en: sort by @s
ro: sortare @s

en: Show details
ro: Arată detalii

en: Comma
ro: virgulă

en: Sum
ro: Sumă

en: Justification
ro: Justificare

en: Field:
ro: Câmp:

en: Custom function
ro: Funcție personalizată

en: Export fields
ro: Exportă câmpuri

en: Base table
ro: Tabelul de bază

en: Apostrophe
ro: Apostrof

en: Import fields
ro: Importă câmpuri
