Views Calc (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (36 entries)

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: None
uk: Немає

en: - None -
uk: - Немає -

en: Settings
uk: Налаштування

en: Import
uk: Імпортувати

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Views
uk: Види

en: Format
uk: Формат

en: Separator
uk: Розділювач

en: Fields
uk: Поля

en: Average
uk: Середнє

en: Count
uk: Лічильник

en: Maximum
uk: Максимум

en: Sortable
uk: Доступне для впорядкування

en: Calculation
uk: Підрахунки

en: New
uk: Нові

en: Export data
uk: Вивантаження даних

en: Import data
uk: Втягування даних

en: Decimal
uk: Десяткове

en: Minimum
uk: Мінімум

en: Space
uk: Пробіл

en: Column
uk: Колонка

en: Default sort
uk: Базове впорядкування

en: sort by @s
uk: критерій впорядкування: @s

en: A file has been pre-loaded for import.
uk: Файл для імпорту завантажено.

en: Show details
uk: Показати подробиці

en: Default sort order
uk: Базове сортування

en: Comma
uk: Кома

en: Link this field to its node
uk: Зробити це поле посиланням на його матеріал

en: Sum
uk: Сума

en: Justification
uk: Вирівнювання

en: Base table
uk: Таблиця бази

en: Apostrophe
uk: Апостроф
