Views Calc (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: None
da: Ingen

en: - None -
da: - Ingen -

en: Settings
da: Indstillinger

en: Import
da: Importér

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Separator
da: Skilletegn

en: Fields
da: Felter

en: Average
da: Gennemsnit

en: Count
da: Antal

en: Maximum
da: Maksimum

en: Sortable
da: Kan sorteres

en: Calculation
da: Beregning

en: New
da: Ny

en: Export data
da: Eksportér data

en: Import data
da: Importér data

en: Decimal
da: Decimaltal

en: Space
da: Mellemrum

en: Column
da: Kolonne

en: Default sort
da: Standardsortering

en: sort by @s
da: sorter efter @s

en: A file has been pre-loaded for import.
da: En fil er blevet forudindlæst til import.

en: Default sort order
da: Standard sorteringsrækkefølge

en: Comma
da: Komma

en: Link this field to its node
da: Link feltet til dets indholdselement

en: Base table
da: Grundtabel

en: Apostrophe
da: Apostrof
