Views Calc (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Settings
it: Impostazioni

en: Import
it: Importa

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Views
it: Viste

en: Format
it: Formato

en: Separator
it: Separatore

en: Fields
it: Campi

en: Average
it: Media

en: Count
it: Numero

en: Maximum
it: Massimo

en: Sortable
it: Ordinabile

en: New
it: Nuovo

en: Export data
it: Esporta dati

en: Import data
it: Importa dati

en: Decimal
it: Decimale

en: Minimum
it: Minimo

en: Space
it: Spazio

en: Column
it: Colonna

en: Default sort
it: Ordine predefinito

en: sort by @s
it: ordina per @s

en: A file has been pre-loaded for import.
it: Un file è stato precaricato per l'importazione.

en: Default sort order
it: Ordinamento predefinito

en: Comma
it: Virgola

en: Link this field to its node
it: Collega questo campo al suo nodo

en: Sum
it: Somma

en: Base table
it: Tabella di base

en: Apostrophe
it: Apostrofo
