Views Calc (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: None
tr: Hiçbiri

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Views
tr: Görünümler

en: Format
tr: Biçim

en: Separator
tr: Ayraç

en: Fields
tr: Alanlar

en: Average
tr: Ortalama

en: Count
tr: Sayaç

en: Maximum
tr: En fazla

en: Sortable
tr: Sıralanabilir

en: New
tr: Yeni

en: Export data
tr: Verileri dışarı aktar

en: Import data
tr: veri alma

en: Decimal
tr: Ondalık

en: Minimum
tr: En az

en: Space
tr: Boşluk

en: Column
tr: Sütun

en: Default sort
tr: Öntanımlı sıralama

en: sort by @s
tr: @s ile sırala

en: A file has been pre-loaded for import.
tr: İçe aktarma için dosya yüklendi.

en: Show details
tr: Ayrıntıları göster

en: Default sort order
tr: Varsayılan sıralama düzeni

en: Comma
tr: Virgül

en: Sum
tr: Toplam

en: Base table
tr: Temel tablo

en: Apostrophe
tr: Kesme işareti
