Views Column Class (7.x-1.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (8 entries)

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: List type
ca: Tipus de llista

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: Wrapper class
ca: Classe del contenidor

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
ca: La classe proporcionada al contenidor, fora de la llista.

en: List class
ca: Classe de la llista

en: The class to provide on the list element itself.
ca: La classe proporcionada a l'element de la llista.
