Views Column Class (7.x-1.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Number of columns
cy: Nifer o golofnau

en: List type
cy: Rhestru y math

en: Ordered list
cy: Rhestr mewn trefn

en: Unordered list
cy: Rhestr ddim mewn trefn
