Views Column Class (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Views
fr: Vues

en: Number of columns
fr: Nombre de colonnes

en: List type
fr: Type de liste

en: Ordered list
fr: Liste ordonnée

en: Unordered list
fr: Liste non ordonnée

en: Wrapper class
fr: Classe de l'enveloppe (wrapper)

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
fr: La classe à appliquer à l'enveloppe (wrapper) de la liste.

en: List class
fr: Classe de la liste

en: The class to provide on the list element itself.
fr: La classe à appliquer à l'élément liste lui-même.
