Views Column Class (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Views
hi: द्रश्य

en: Number of columns
hi: स्तंभों की संख्या

en: List type
hi: सूची प्रकार

en: Ordered list
hi: क्रमित सूची

en: Unordered list
hi: अव्यवस्थित सूची
