Views Column Class (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Views
hu: Nézetek

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: List type
hu: Lista típusa

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Wrapper class
hu: Befoglaló osztály

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
hu: A befoglaló elem listán kívüli osztálya.

en: List class
hu: Listaosztály

en: The class to provide on the list element itself.
hu: Magának a lista elemnek az osztálya.
