Views Column Class (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Views
it: Viste

en: Number of columns
it: Numero di colonne

en: List type
it: Tipo di elenco

en: Ordered list
it: Elenco ordinato

en: Unordered list
it: Elenco non ordinato

en: Wrapper class
it: Classe wrapper

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
it: La classe da assegnare all wrapper che contiene l'elenco.

en: List class
it: Classe dell'elenco

en: The class to provide on the list element itself.
it: La classe da assegnare all'elenco stesso.
