Views Column Class (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Views
pl: Widoki

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: List type
pl: Typ listy

en: Ordered list
pl: Uporządkowana lista

en: Unordered list
pl: Nieuporządkowana lista

en: Wrapper class
pl: Klasa elementu nadrzędnego

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
pl: Klasa zastosowana dla elementu nadrzędnego dla listy.

en: List class
pl: Klasa listy

en: The class to provide on the list element itself.
pl: Klasa dostarczona na elemencie listy.
