Views Column Class (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Views
fa: نماها

en: Number of columns
fa: تعداد ستون‌ها

en: List type
fa: نوع سجل

en: Ordered list
fa: سجل مرتب شده

en: Unordered list
fa: سجل نامرتب
