Views Column Class (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Views
uk: Види

en: Number of columns
uk: Кількість стовпців

en: List type
uk: Тип списку

en: Ordered list
uk: Нумерований список

en: Unordered list
uk: Ненумерований список

en: Wrapper class
uk: Клас обгортки

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
uk: Клас обгортки, за межами списку.

en: List class
uk: Клас списку

en: The class to provide on the list element itself.
uk: Клас самого елементу списку.
