Views Column Class (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (9 entries)

en: Views
nl: Overzichten

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: List type
nl: Lijsttype

en: Ordered list
nl: Geordende lijst

en: Unordered list
nl: Ongeordende lijst

en: Wrapper class
nl: Wrapper-klasse

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
nl: De klasse om toe te voegen aan de wrapper, buiten de lijst.

en: List class
nl: Lijstklasse

en: The class to provide on the list element itself.
nl: De klasse om aan het lijstelement zelf toe te voegen.
