Views Column Class (7.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (9 entries)

en: Views
oc: Vistas

en: Number of columns
oc: Nombre de colomnas

en: List type
oc: Tipe de lista

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: Wrapper class
oc: Classa de l'envolopa (wrapper)

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
oc: La classa d'aplicar a l'envolopa (wrapper) de la lista.

en: List class
oc: Classa de la lista

en: The class to provide on the list element itself.
oc: La classa d'aplicar a l'element lista lui-même.
