Views Column Control (7.x-1.02) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Views
hi: द्रश्य

en: Display
hi: प्रदर्शन
