Views Contact Form (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Subject
fr: Objet

en: mail
fr: courriel

en: Your name
fr: Votre nom

en: Your e-mail address
fr: Votre adresse de courriel

en: You must enter a valid e-mail address.
fr: Vous devez saisir une adresse de courriel valide.

en: Message:
fr: Message :

en: Send yourself a copy.
fr: M'envoyer une copie.

en: Your message has been sent.
fr: Votre message a été envoyé.

en: Mapping
fr: Correspondance

en: Send message
fr: Envoyer le message

en: Contact form
fr: Formulaire de contact

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
fr: Vous ne pouvez pas envoyer plus de %limit messages par période de @interval. Réessayez ultérieurement.

en: %sender-name (@sender-from) sent an e-mail.
fr: %sender-name (@sender-from) a envoyé un courriel.
