Views Contact Form (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Subject
id: Judul

en: Message
id: Pesan

en: Your name
id: Nama anda

en: Your e-mail address
id: Alamat email anda

en: You must enter a valid e-mail address.
id: Anda harus memasukkan alamat email yang benar.

en: Message:
id: Pesan:

en: Send yourself a copy.
id: Kirim salinan ke alamat email anda.

en: Your message has been sent.
id: Pesan anda sudah dikirim.

en: Mapping
id: Pemetaan

en: Send message
id: Kirim pesan

en: Contact form
id: Form kontak

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
id: Anda tidak dapat mengirim lebih dari %limit pesan dalam @interval. Coba lagi nanti.
