Views Ctools Dropbutton (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (5 entries)

en: Views
ja: ビュー

en: Fields
ja: フィールド

en: Fields to be included as contextual links.
ja: コンテクスチュアルリンクとして含むフィールド

en: Include destination
ja: 行き先を含む

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
ja: リンクに”destination”パラメーターを付与することにより、コンテクスチュアルアクションが完了した後で、ユーザーを元のビューへ戻すことができます。
