Views data export (7.x-3.0-beta6) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Yes
it: Sì

en: Views
it: Viste

en: Filename
it: Nome file

en: Separator
it: Separatore

en: Arguments
it: Parametri

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Display name
it: Nome visualizzato

en: CSV file
it: File CSV

en: Underline
it: Sottolineato

en: View name
it: Nome della vista

en: DOC file
it: File DOC

en: TXT file
it: File TXT

en: Display the view as a txt file.
it: Mostra la vista come un file txt.

en: XML file
it: File XML

en: XLS file
it: File XLS

en: @argument title
it: titolo per @argument

en: Display the view as a xls file.
it: Mostra la vista come un file xls.

en: Attach text
it: Allega testo

en: No conversion
it: Nessuna conversione

en: Exposed filters
it: Filtri esposti

en: Data export
it: Esportazione dati

en: Keep track of currently executing exports.
it: Tieni traccia delle esportazioni in esecuzione.

en: Building export
it: Esportazione in corso

en: Export is starting up.
it: Esportazione in avvio

en: Exporting @percentage% complete,
it: Esportazione @percentage% completata,

en: Export has encountered an error.
it: Si è verificato un errore nell'esportazione

en: Export Aborted
it: Esportazione interrotta

en: Time remaining: about @interval.
it: Tempo rimanente: circa @interval.

en: Data export successful
it: Esportazione dei dati completata

en: Your export has been created. View/download the file <a href="@link">here</a> (will automatically download in 3 seconds.)
it: L'esportazione è stata creata. Visualizza/scarica il file di <a href="@link">qui</ a> (il download partirà in automatico in 3 secondi).

en: Return to previous page
it: Torna alla pagina precedente
