Views Datasource (7.x-1.0-alpha3) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: - None -
id: - Tiada -

en: Views
id: View

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Anonymous
id: Anonim

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
id: Anda dapat secara opsional menentukan bidang untuk mengelompokkan rekaman. Biarkan kosong untuk tidak berkelompok.
