Views Datasource (7.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: - None -
ja: - なし -

en: Views
ja: ビュー

en: Normal
ja: ノーマル

en: Attributes
ja: 属性

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Simple
ja: 簡単

en: Raw
ja: 未加工

en: Grouping field
ja: グループ化フィールド

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
ja: その値でレコードをグループに分けるフィールドを指定することができます（任意）。空欄にするとグループ分けは行われません。
