Views Datasource (7.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Yes
it: Sì

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Views
it: Viste

en: Normal
it: Normale

en: Attributes
it: Attributi

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Simple
it: Semplice

en: Raw
it: Raw (non processato)

en: Grouping field
it: Raggruppamento campi

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
it: Si può specificare in via facoltativa un campo tramite il quale raggruppare le registrazioni. Lasciare vuoto per non raggruppare.
