Views Datasource (7.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: - None -
uk: - Немає -

en: Views
uk: Види

en: Normal
uk: Звичайне

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Simple
uk: Просте

en: Displays nodes in the JSON data format.
uk: Відображає матеріали у форматі даних JSON.

en: Raw
uk: Raw (без обробки)

en: View author
uk: Переглянути автора

en: Grouping field
uk: Групуюче поле

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
uk: Необов'язково можна вказати поле, за яким будуть групуватися записи. Щоб не групувати залиште порожнім.

en: Pretty print
uk: Форматування за стилем друку
