Extra Views Handlers (7.x-1.0-alpha10) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Field
it: Campo

en: Views
it: Viste

en: Add
it: Aggiungi

en: type
it: tipo

en: Promoted
it: Promosso

en: Published
it: Pubblicato

en: Fields
it: Campi

en: Node Type
it: Tipo di nodo

en: Table
it: Tabella

en: Operator
it: Operatore

en: Not published
it: Non pubblicato

en: Data
it: Dati

en: Not promoted
it: Non promosso

en: The actual content of the imported item.
it: Il contenuto effettivo della voce importata.

en: The type of the node.
it: Il tipo del contenuto.
